Značky

Kategórie
 
 
 

Pinterest - aliceandalice.sk Instagram - aliceandalice.sk Facebook - aliceandalice.sk

 
 
 
 
 
 

 
 
Bobo Choses

Bobo Choses - jedna z najpopulárnejších detských značiek si priaznivcov získala vďaka tomu, že jej tvorcovia chcú hovoriť jazykom detí. V Bobo Choses milujú vyrábať oblečenie, ktoré má nápad, je vyrobené z kvalitných materiálov a absolútne pohodlné. Je to skrátka oblečenie, v ktorom sa deti milujú hrať a vystrájať. V Bobo Choses ich baví vymýšľať príbehy, písať bláznivé básničky, nahrávať jedinečné albumy... Práve tie dávajú myšlienku ich kolekciám aktoré ich oblečenie ešte viac približujú detskému svetu. 

 
 

 
 
Gray Label

Holandská značka so sídlom v Amsterdame je u zákazníkov populárna vďaka vysokej kvalite najjemnejších organických materiálov a minimalistickému dizajnu. Kolekcia pozostáva z línie základných nadčasových unisex kúskov, ktoré sú pravidelne dopĺňané sezónnymi vychytávkami. Gray Label je obľúbený brand všetkých malých minimalistov a ich rodičov, ktorí dokážu oceniť jednoduchosť v dnešnom módnom svete plnom krikľavých farieb a náročných vzorov.

 
 

 
 
Louise Misha

Bohémska značka priamo z Paríža - Louise Misha - si popularitu zísakala vďaka svojim jedinečným "boho chic" dizajnom, ktoré čerpajú inšpiráciu v ľudových kultúrach po celom svete. Ich tvorba sa vyznačuje využívaním ľahkých, prírodných materiálov. Vo svojich kolekciách Louise Misha kultivujú bohémskeho ducha poézie každodenného života vo svete detí, ale aj dospelých a inšpirujú nás, aby sme sa nevzdávali svojich ideálov a neprestávali objavovať krásy rozličných kultúr tohto sveta. 

 
 

 
 
Little Creative Factory

Jedinečný koncept z Barcelony, Little Creative Factory, si postupne získava srdcia nadšených fanúšikov po celom svete, vrátane hollywoodskych celebrít. Majiteľka značky s oblečením pre tie najkreatívnejšie mysle prevne verí v pomalú udržateľnú lokálnu výrobu, ktorá chráni životné prostredie pre ďalšie generácie.

 
 

 
 
Motoreta

Inšpirovaná architektúrou a umením, Motoreta je originálna, nezávislá španielska značka so sídlom v Seville. Popularitu si získala najmä vďaka hravému modernému dizajnu a vysokokvalitným materiálom. Všetky Motoreta produkty sú citlivo vyrobené v Andalúzii s ohľadom na ochranu životného prostredia.

 
 

 
 
Tiny Cottons

Značka TinyCottons predstavuje výnimočný dizajn, vysokú kvalitu, ale predovšetkým veľa zábavy! Táto španielska značka bola založená v roku 2012 v Barcelone. Po uvedení svojej prvej kolekcie o rok neskôr, sa stali veľmi známou značkou vo svete detskej módy, výnimočnou nielen unikátnym dizajnom, ale aj vysokou kvalitou. Ľudia stojaci za Tiny Cottons chcú ostať hraví, ako naše deti s ich nie príliš serióznym pohľadom na svet.

 
 

 
 
Macarons

Macarons je nemecký rodinný biznis, ktorý sa snaží v detskej móde rozvíjať, inovovať a využívať iba najlepšie organické materiály bez škodlivých chemických prísad. Originálny a minimalistický dizajn v superkvalitnom prevedení je jednoznačnou voľbou nastupujúcej novej avantgdardy. Všetky produkty sú 100% vyrobené v Nemecku a testované v Macarons ateliéri v Stuttgarte. 

 
 

 
 
Wolf&Rita

Predstavujeme Vám portugalskú značku Wolf&Rita, ktorej novú zimnú kolekciu označil magazín Milk za najlepšiu kolekciu sezóny. Pri letnej kolekcii Bonjour Jeunesse (Dobrý deň, mladosť!) sa dizajnéri nechali inšpirovať swingujúcimi 60-tymi rokmi. Chceli tak prejaviť úctu vplyvným európskym umelcom a ich kultovým dielam, ako sú filmy Jules a Jim alebo Kto si, Polly Maggoo? Impresionistická atmosféra a lyrické kúzlo záberov boli inšpiráciou pri výbere vzorov a výrazných farieb v tejto kolekcii. Pre nás, Alice&Alice, má táto kolekcia tzv. maximálny módny faktor a preto ju aj odporúčame.

 
 

 
 
Mini Dressing

Mini Dressing je značka, ktorá si rýchlo získala popularitu na sociálnych sieťach hlavne vďaka jedinečnému štýlu a rozkošnému detskému dizajnu. Napriek tomu, že najväčším hitom tohto brandu sú podkolienky, táto kórejská značka ponúka omnoho viac v podobe originálnych nápaditých vzorov a neopozeraných strihov detského oblečenia.

 
 

 
 
Raduga Grez
Raduga Grez je malá rodinná firma z Ruska. Ich krásne drevené hračky inšpirované prírodou sú v zmysle sloganu "HRAČKA AKO UMENIE" doslova malými umeleckými dielami, ktoré potešia nielen deti, ale aj ich rodičov. Hlavnou víziou zakladateľov značky, ktorí sú treťou generáciou niekdajších výrobcov matriošiek, je rozvíjanie kreativity a estetického citenia našich najmenších. Hračky sú ručne vyrábané z masívneho dreva a maľované netoxickými farbami v krásnych prírodných odtieňoch. Sú príjemné na dotyk, s povrchovou úpravou, ktorá odhaľuje unikátnu štruktúru dreveného materiálu.
 
 

 
 
TEGU

Predstavte si hračku, ktorá otvára obrovské možnosti fantázii, je krásna na pohľad aj na dotyk, šetrí životné prostredie a pomáha ľuďom, ktorí to potrebujú. Evolúcia hračiek napreduje každým dňom. Drevené kocky boli pritom takmer od počiatku a prežili dodnes vďaka svojej prirodzenej jednoduchosti. TEGU zo starej dobrej drevenej stavebnice vytvorilo niečo skvelé - vo vnútri každej kocky je neviditeľne zabudovaný magnet a práve ten robí z tejto stavebnice jedno veľké dobrodružstvo! Bola to láska na prvý pohľad a dotyk. Zoznámte sa s TEGU...

 
 

 
 
Mouse in a house

Mouse in a House je poľská značka, ktorá je známa na trhu už od roku 2013. Výnimočné strihy, jemný a kvalitný materiál, tlmené farby a premyslený dizajn je typický pre túto značku. Ich modely sú maximálne vypracované do najmenších detailov a sú vymyslené tak, aby sa v nich deti cítili pohodlne a neobmedzovali ich v pohybe. Rastú spolu s deťmi, takže ich využijú určite viac ako jednu sezónu! Kolekcie sú vymyslené tak, aby sa jednotlivé kúsky dali medzi sebou dokonale kombinovať. Dovoľte nám predstaviť Vám kolekciu So soft (SS17).... 

 
 

 
 
Amiki Sleepwear

Nočné košieľky pre malé princezné a flanel taký jemnučký, že v ňom chce snívať každá víla - také sú pyžamká od Amiki Sleepwear. Všetky Amiki produkty sú vyrobené z vysokokvalitnej bavlny, hodvábu a vlny. "Vintage" dizajn je doménou mamičky dvoch dcér, ktoré sa aktívne podieľajú na kreatiívnom procese tvorby, a preto spokojnosť detí s produktom je 100% zaručená. Pyžamká sú vyrobené v Estónsku.

 
 

 
 
IZIPIZI

IZIPIZI je značka, ktorá ponúka široký sortiment inovatívnych, štýlových, dizajnových a navyše cenovo mimoriadne dostupných okuliarov nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Od jej vzniku v roku 2010 jej tvorcovia aj naďalej pokračujú v jej vývoji - počnúc inováciou produktob, vytváraním nových produktových línií, kvalitným dizajnom až po spoľahlivú distribučnú sieť po celom svete. Sme hrdé na to, že sme jej súčasťou! 

 
 

 
 
GOSOAKY

Zakladatelia holandskej značky GOSOAKY zistili, že je možné mať rád dážď.  Keďže dážď je bežnou súčasťou každodenného života v Holandsku, prečo si ho neužiť? GOSOAKY verí, že prehánka alebo dve nemusia hneď pokaziť inak dobrý deň. Prinášame Vám časom a dažďom overenú kolekciu oblečenia do dažďa v holandskom dizajne, s čistými líniami a nádhernými detailami. GOSOAKY vzdáva hold všetkým deťom, ktoré milujú dobrodružstvá na čerstvom vzduchu a ich rodičom, ktorí majú radi svoje deti  pekné, ale hlavne suché :-)

 
 

 
 
CTH Mini

S históriou siahajúcou do roku 1885 CTH pokračuje v tradičnej výrobe klobúkov a čiapok až do dnes. Klasický dizajn a vysoká kvalita produktov sú základom, na ktorých tento švédsky brand postavil svoj úspech. A sú to tiež dôvody, prečo sme aj my pyšní, že máme ich čiapky v našej ponuke.

 
 

 
 
Donsje Amsterdam

Donsje (po holandsky jemný, mäkký), je značka pochádzajúca z Amsterdamu a ponúka široký sortiment pohodlných topánočiek a doplnkov pre bábätká a staršie deti. Donsje má svoju vlastnú manufaktúru v Indonézii a verí v udržateľnú a ekologickú výrobu. Všetky produkty tejto značky sú ručne vyrobené z luxusného materiálu, sú pohodlné a kvalitné a navyše v sebe majú tzv. 'cute faktor' :-) V súčasnosti sa produkty Donsje predávajú v najvychytanejších butikoch po celom svete a preto majú svoje miesto aj u nás, v Alice&Alice. 

 
 

 
 
Londji

Predstavivosť na vrchole tvorivých síl - to je Londji! Londji pred Vami otvára nanovo navrhnutý svet tradičných hier, hračiek a učebných pomôcok. Španielsky výrobca je presvedčený, že hrať sa znamená príjemne tráviť čas v prítomnosti drahých ľudí. Aj preto je ich hlavným cieľom vyrábať inovatívne hračky podporujúce predstavivosť všetkých detí vo veku od 3 do 103 rokov.

 
 

 
 
Kukukid

Jednoznačná voľba rozkoškých malých rebelov! Kukukid je trendová poľská značka s originálnym dizajnom pre všetkých, ktorí radi vytŕčajú z radu. Odporúčame najmä dinosaurie mikiny. Rrrrrrrrrrrrr!

 
 

 
 
Rock&Pebble

Rock & Pebble je malá rodinná firma zaoberajúca sa výrobou kvalitných drevených moderných hračiek. Všetky produkty sú vyrobené z prírodných a netoxických materiálov.  

Byť naturálny, netoxický a udržateľný - taký je ich cieľ. Nápaditá, hravá a umelecká - taká je ich duša. 

 
 

 
 
Wee Gallery

Wee Gallery je spoločným projektom manželského páru, grafičky Suryi a učiteľa Davea. Keď sa im narodil prvý syn, s radosťou pozorovali jeho správanie sa pri hre. Ako je známe,  zrak dieťatka po narodení totiž ešte nie je úplne vyvinutý a prvých 6 mesiacov sa rozvíja veľmi rýchlo. Deti nerozlišujú odtiene jemných farieb a kontrast bielej a čiernej im pomáha pritiahnuť a udržať ich pozornosť a rozoznať tvary a vzory, čím sa ďalej stimuluje ich vizuálne vnímanie. Sury a Dave sa chytili tejto myšlienky a spolu vytvorili prvé čiernobiele hračky práve pre svojho syna . Pozorovali, akým spôsobom na ne reaguje a vylepšovali ich. Nakoniec svojho syna, ktorý má v tomto čase 13 rokov a svoju dcéru vo veku 11 rokov, sami zapojili do výrobného procesu svojich jedinečných produktov. 

 
 

 
 
Verity Jones

Julia Jones, ako mama malej dcérky nevedela nájsť na trhu vlasové doplnky v pastelových farbách, ktoré by doplnili dcérkin šatník a to bol podnet na vytvorenie vlastnej značky. Značka Verity Jones, svojim zákazníkom prináša bohatú ponuku sponiek, čeleniek, gumičiek a iných vlasových doplnkov v širokom spektre starostlivo vybratých pastelových odtieňoch.  Vlasové doplnky Verity Jones sa hodia ku každej školskej uniforme, na oslavu alebo sú ideálnym darčekom pre každú malú parádnicu. P.S. Odporúča aj Alica z Krajiny zázrakov. 

 
 

 
 
Milledeux

Značka Milledeux vznikla v Dánsku po tom, ako sa v jednej milej rodine narodila dcérka Emilie. Tento malý drobček si zaslúžil iba to najlepšie a keďže nevedeli pre malú parádnicu nájsť vhodné sponky, ktoré by spĺňali všetky požiadavky, či už na dizajn alebo na kvalitu, rozhodli sa založiť svoju vlastnú značku s vlasovými doplnkami. Rozhodli sa používať iba materiál bez niklu, stuhy certifikované OEKO-TEX® certifikátom a sponky bez zúbkov, ktoré nelámu jemné detské vlásky a zároveň pevne držia a sú pohodlné. Všetky produkty tejto značky sú vyrábané ručne a s použitím najkvalitnejších materiálov. 

 
 

 
 
KaiKai

Za značkou KaiKai stoja 2 mamy štyroch detí, ktoré navrhli vydarenú kolekciu oblečenia pre (svoje) deti. Ucelená kolekcia obsahuje modely pre deti vo veku 0-7 rokov. Ako napovedá názov, kolekcia Forest sa nesie v lesnom duchu a je postavená na ilustráciách od mladého talentovaného dizajnéra Patrika Antczaka. Motívy zvieratok a lesných plodov sa objavujú na väčšine modelov. Mamy z KaiKai si okrem vydarených ilustrácií dali záležať aj na výbere materiálov - okrem vlny môžete očakávať kvalitnú, mäkkú a teplú bavlnu. 

 
 

 
 
Atsuyo et Akiko

Dvojica newyorských návrhárov - Atsuyo Yang a Akiko Mukae - vytvorila jedinečnú kolekciu detského oblečenia a doplnkov s dôrazom na svet fantázie a rozprávok. Yangove vzdelanie v oblasti módneho dizajnu a Mukaeho v oblasti výtvarného umenia, vytvárajú dokonalú kombináciu predpokladov pre skĺbenie skúseností a talentu do formy, ktorá pomáha vdýchnuť život ich vlastnému imaginármemu svetu v podobe neopakovateľnej detskej módy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia