Little Creative Factory: Nostalghia AW 2016-17

Kategórie
 
 
 

Pinterest - aliceandalice.sk Instagram - aliceandalice.sk Facebook - aliceandalice.sk

 
 
 
 

Little Creative Factory: Nostalghia AW 2016-17

V novej kolekcii  Jeseň-Zima 2016/17 sa LCF vydalo späť v čase na prelom 18. a 19. storočia do čias, keď ticho, tma, vyčepanie a chlad, boli nerozlučnými spoločníkmi mnohých detí. Do čias, keď hry, piesne a sny boli od detí odtrhnuté Veľkou priemyselnou revolúciou. Do čias, kedy modernizácia a prvopočiatky konzumného života vykradli mnohé detské sny.

 

Zakladatelia značky Little Creative Factory vycestovali do malej dediny v katalánskych Pyrenejách, zvanej Arseguel, k starej továrni, ktorá od roku 1902 spracováva vlnu a funguje dodnes. Toto miesto im poskytlo dokonalú kulisu na to, aby mohli deti 21. storočia vzdať hold všetkým malým Oliverom Twistom, ktorí žili počas priemyselnej revolúcie. 

Dizajnéri dôkladne a s citom navrhli šaty, sukne a zásterky, overaly a nohavice či tričká. Každý kúsok kolekcie Nostalghia má svoj vlastný charakter, ale zároveň je navrhnutý tak, aby sa s ním dalo experimentovať. Kombinovanie a vrstvenie jednotlivých odevov môže viesť k neočakávaným a prekvapivým výsledkom. Každý malý alebo veľký rojko tak môže vytvoriť svoj vlastný štýl, v ktorom vynikne jeho osobnosť. 

Paleta farieb pozostávajúca z čiernej, šedej a prírodných farieb, nás núti premýšľať o uhoľných baniach, veľkých továrňach a prvotriednych materiálov. Kým čierna je hlavnou farbou tejto kolekcie, šedo-strieborná farba k nej prináša experimentálny a technický kontrast.  Krémová naturálna farba zjemňuje celú kolekciu a prináša teplo a pohodlie, ktoré nás má hýčkať počas chladných zimných dní.  

V kolekcii Nostalghia tiež nájdete zopár ručne vyrobených modelov, z ktorých Vám predstavujeme objemný a teplý, šál z merino vlny,  ručne upletený s maximálnou láskou a oddanosťou. 

My, Alice&Alice, len dodávame, že kolekcia je naozaj veľmi vydarená a jednotlivé kúsky sa dajú veľmi dobre kombinovať, nielen s jedoduchým basic oblečením alebo výraznými motorkárskymi topánkami.  Zaujímavá kombinácia môže vzniknúť aj keď ich skombinujete s farbami (napríklad jesennými ako okrová či zlatožltá) alebo vzormi (prúžky, bodky). Je len na Vás, akú mieru extravagancie či odvahy prejavíte, lebo v móde nie sú žiadne limity, ani pravidlá. 

P.S Ako chuťovku sme pre Vás z Barcelony priniesli pár kúskov z kolekcie Nostalghia aj v dámskej veľkosti :-)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia