Little Creative Factory SS17: Nomads

Kategórie
 
 
 

Pinterest - aliceandalice.sk Instagram - aliceandalice.sk Facebook - aliceandalice.sk

 
 
 
 

Little Creative Factory SS17: Nomads

Nová kolekcia od Little Creative Factory s názvom "Nomads" nás toto leto inšpiruje k tomu, aby sme v sebe objavili pozostatky kočovníckych génov, obuli si túlavé topánky a spoznávali nové perspektívy životného šťastia. Vybrané kúsky sú už zaradené v našej ponuke. Budete aj vy toto leto aspoň trošku nomádmi? My sme úplne podľahli...

Zrazu kdesi hlboko v nás prebýva pocit, ktorý nám evokuje tisíc otázok, až kým neucítime nutkavú potrebu opustiť svoju komfortnú zónu, náš jednoduchý a monotónny život. Je navyšší čas pohnúť sa ďalej a nechať sa uniesť inštinktmi,  vychutnať si slobodu, ticho a dary, ktoré nám nadelila príroda.  Je to moment, kedy sa opäť stretneme s  naším najčistejším ja, s našou kočovnou dušou. 

Vo svojej kolekcii Jar-Leto 2017, nás Little Creative Factory berie do púšte Agafay. A zrazu je tam, ďaleko od davov ľudí, obkolesená iba dunami piesku a tichom - malá silueta. Malé dievča s dušou Nomáda. Malý tieň sa pomaly približuje tichým krokom. Zastavuje, obzerá sa naokolo, dovolí si splynúť s okolím, naplnená svetlom a energiou. Vychutnáva si moment. Pozorujeme ju. Cítime slobodu a naplnenie, ktoré preniká touto putujúcou dušou. Stali sme sa náhodným svedkom dokonalého obrazu. 

100% prírodný materiál (ľan a bavlna) je pohodlný a príjemný a malým nomádom poskytuje pocit chladu, keď teploty stúpajú a chráni ich pred vetrom a slnkom. Jednotlivé kúsky sú ako vždy vymyslené tak, aby sa dali perfektne kombinovať do odvážnych a prekvapivých outfitov. 

Farebné spektrum je celou paletou kontrastov. Šafránová farba nás prenesie do sveta chutí a vôní, olivová zelená nás vezme do panenskej prírody, kde čas a klíma je jediná vec, ktorá na nej zanechala stopu.  Krémová, nadčasová farba prináša do kolekcie svetlo a energiu. Prúžky evokujú kočovný štýl a kontrast s monochromatickými kúskami tancujúcimi vo vetre. 

 

Multrifunkčný šál (turban, štóla) je povinným kúskom tejto sezóny a prichádza vo viacerých farbách. Našim malým kočovníkom poskytne potrebnú ochranu pred horúcim slnkom. 

‘Prečo je človek najnespokojnejším tvorom na Zemi? Môže to byť preto, že tento druh sa narodil, aby putoval a nie aby žil usadeným životom? Čo ak by človek putoval spolu s ročnými obdobiami - žil by potom viac v súlade s prírodou a sebou samým, ako jeho predchodcovia?

Kočovníci vnímajú svet ako dokonalý - kým sa ľudia žijúci na jednom mieste neustále snažia čosi zmeniť. Mal Pascal pravdu, keď povedal, že nešťastie človeka je spôsobené jedinou príčinou a to neschopnosťou človeka zostať pokojne v jednej izbe‘?

Táto kolekcia bola ocenená cenou MILK Magazine Best SS17 Kids Fashion Collection Prize (Paríž, Jún 2016) a MILK Japan Fashion award SS17. 

Sme hrdé, že ju prinášame na Slovensko a veríme, že oceníte výnimočný a neopozeraný dizajn, ako aj kvalitu a originalitu týchto modelov. 

Vybrané kúsky kolekcie Nomad pre deti

Dávame Vám do pozornosti tieto nádherné šaty na viazanie okolo krku

Obľúbený outfit pre malého nomáda

Vybrané kúsky kolekcie Nomad pre bábätká

Chutný outfit pre bábätká

P.S. Často dostávame otázku, ako sa deti cítia v modeloch Little Creative Factory a ako im sadnú. Minulé leto sme mali prvý krát možnosť vyskúšať kúsky z minuloročnej kolekcie Little Creative Factory Farmers 'na vlastných deťoch'. Dievčatá si obľúbili nielen bavlnené šaty, ale objavili sme aj čaro ľanového plátna. Dá sa povedať, že ľanové šaty boli najobľúbenejším kúskom na potulkách po pobreží či v meste. Ako mamy sme sledovali, ako sa oblečenie udržiava a ako vyzerá po x-tom praní - a že sme mu teda dali zabrať! Zodpovedne môžeme prehlásiť, že si stojíme za kvalitou produktov, ktoré ponúkame a že deti ich milujú. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia