tinycottons AW17: Altiplano

Kategórie
 
 
 

Pinterest - aliceandalice.sk Instagram - aliceandalice.sk Facebook - aliceandalice.sk

 
 
 
 

tinycottons AW17: Altiplano

Preneste sa spolu s nami na náhornú plošinu Altiplano v Peru, kde sa na brehu jazera Titicaca rozvíja príbeh tohtoročnej zimnej kolekcie tinycottons. Je plná originálnych folkových motívov, príjemných škoricovo-hnedých a modrých odtieňov a ako inak, hlavným menovateľom sú superkvalitné a príjemné materiály.

Najvýraznejším motívom tohtoročnej zimnej kolekcie tinycottons sú jednoznačne lamy. Nájdete ich na svetríkoch, tričkách, šáloch, či podkolienkach

Altiplano však ani zďaleka nie je len o lamách. Dizajnéri kolekciu oživili o zaujímavé geometrické motívy inšpirované folkovým umením pôvodných obyvateľov oblasti jazera Titicaca a inšpirovali sa tiež poverami a mýtami, podľa ktorých malé bábiky (no worry dolls) dokážu odohnať zlé sny, či ochrániť pred nebezpečenstvom. Práve nápis "shoo worries" (preč so strachom) je jedným z hlavných motívov nesúcich sa naprieč celou ponukou.

Tinycottons sú historicky obľúbení najmä kvôli príjemným materiálom a dominantným vzorom. Aj novú kolekciu sa autorom podarilo obohatiť o zaujímavé vzory, grafické printy, či aplikácie. Okrem výrazných kúskov však túto sezónu v ich ponuke nájdete tiež množstvo štýlových "basic" kúskov, vrátane dlhej džínovej sukne, či jednoduchých prúžkovaných unisex topov.

Farebnej palete dominuje škoricovo-hnedá, v kolekcii však nájdete aj viacero štýlov v rôznych odtieňoch modrej a tiež bordovej farbe.

Už tradične, väčšina doplnkov a basic kúskov je dostupná v neutránej, dobre kombinovateľnej béžovo-čiernej kombinácii.

Pre nás je táto kolekcia od tiny jednoznačne najvydarenejšou v ich päťročnej histórii. Čo na ňu hovoríte vy?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia